TOP 5 kryptowalut, w które warto zainwestować w 2023 roku

Kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne wśród inwestorów z całego świata. Wszystko dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku kryptowalut oraz dużemu potencjałowi zysków, jakie można osiągnąć dzięki inwestycjom w te aktywa cyfrowe. W niniejszym artykule przedstawimy TOP 5 kryptowalut, które warto wziąć pod uwagę podczas inwestowania w 2023 roku. Przedstawione kryptowaluty są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najbardziej stabilnych na rynku, co może zapewnić inwestorom spokojny sen i duże zyski w długim okresie czasu.

Bitcoin, a może coś innego?

Większość osób słysząc słowo kryptowaluty, widzi Bitcoina. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to najstarsza kryptowaluta, jaka powstała i mimo to, nadal perspektywiczna. Nie na Bitcoinie jednak kończy się inwestowanie w cyfrowe aktywa. Projektów oferujących coraz to nowsze technologie powstaje bardzo dużo, więc nasuwa się pytanie, co jeszcze mogłoby przynieść zadowalające zyski na tym rynku? Odpowiedzi mogłoby być wiele, jednak my przedstawimy te, które uważamy za najbardziej dochodowe.

Bitcoin (BTC)

Tak, to musiało się znaleźć na pierwszym miejscu. Popularność Bitcoina zapewniła mu ugruntowaną pozycję na rynku, co również przekłada się na jego wartość. Bitcoin jest postrzegany jako najbardziej bezpieczna i stabilna opcja inwestycyjna dla inwestorów. Jest również najbardziej płynną kryptowalutą, co oznacza, że ​​można ją łatwo kupić i sprzedać. W 2022 roku kurs Bitcoina przekroczył już 60 000 USD, a eksperci przewidują, że w 2023 roku może osiągnąć nawet 100 000 USD. Bitcoin jest nadal uważany za jedną z najlepszych opcji inwestycyjnych w świecie kryptowalut.

Kup Bitcoina tutaj

Ethereum (ETH)

Ethereum to druga największa kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Etherum umożliwia tworzenie aplikacji opartych na technologii blockchain oraz inteligentnych kontraktów i jednocześnie jest kryptowalutą z największą liczbą dAppów i działających projektów. Szacuje się, że w 2023 roku, kurs Etherum może sięgnąć 6 000 USD.

Kup Etherum tutaj

Cardano (ADA)

Cardano to platforma blockchain, która działa na zasadzie open-source. Jest to innowacyjny projekt, który został stworzony z myślą o zapewnieniu skalowalności i bezpieczeństwa transakcji. Pomimo niskiej ceny, ADA jest jedną z najbardziej perspektywicznych kryptowalut na rynku, co przyciąga coraz większą liczbę inwestorów. Specjaliści przewidują, że kurs Cardano może zaliczyć pułap powyżej 3$.

Kup Cardano tutaj

Ripple (XRP)

Ripple jest kolejną popularną kryptowalutą, która swoje zastosowanie znalazła w wymianie międzybankowej oraz międzynarodowej. Ripple jest również jedną z najszybszych kryptowalut, której czas potwierdzenia transakcji wynosi zaledwie kilka sekund. Ripple jest uważany za bezpieczną opcję inwestycyjną dla inwestorów, ponieważ jest wspierany przez wielu dużych banków.

Kup Ripple tutaj

Litecoin (LTC)

Litecoin działa w sytemie peer-to-peer, czyli prościej ujmując, jego głównym zadaniem jest spełnianie szybkich płatności kryptowalutowych. Bazuje na oryginalnym kodzie Bitcoina, jednak jest od niego znacznie wydajniejszy i tańszy. Litecoin jest chętnie wybierany ze względu na niskie prowizje, ale też dlatego, że już nieraz pozytywnie zaskoczył inwestorów. Szacuje się, że w 2023 roku może przebić granicę 300$.

Kup Litecoina tutaj

Powyższe kryptowaluty są jednymi z najmocniejszych ogniw do początkowych inwestycji. Są w stanie wygenerować zadowalającą stopę zwrotu przy relatywnie niewielkim wkładzie własnym. Najlepiej nie skupiać się w całości na jednej z nich, tylko rozłożyć swój budżet na wszystkie z nich, aby zdywersyfikować portfel.

Czy w 2023 roku kryptowaluty przeżyją kolejną hossę?

Rok 2022 nie przyniósł dużych zmian na żadnym z rynków. Przeżywaliśmy stagnację, ale też kilkusetprocentowe wystrzały niektórych altcoinów. Bardzo dużo zarabiali natomiast inwestorzy stosujący technikę short selling, czyli grający na spadki. Rok 2023 zapowiada się nieco odmiennie. Widzimy ponowny, duży wzrost zainteresowania kryptowalutami oraz narastającą euforię. Bitcoin powoli wraca do swoich poziomów, jednocześnie ciągnąc za sobą resztę kryptowalut. Moim osobistym zdaniem, jeśli inwestować w krypto, to właśnie teraz, póki jest tanio. Pamiętajcie, że jest to wyłącznie moje zdanie i nie jest porada inwestycyjna, ani finansowa.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

bezplatny-kurs-inwestowania

Marcin Trześniak

Specjalista ds. finansowych

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekonomista z wykształcenia i zamiłowania. Od 9 lat aktywny inwestor giełdowy oraz specjalista ds. finansowych oraz inwestycyjnych.