Jak inwestować w 2023 roku?

Inwestowanie, Najpopularniejsze

Inwestowanie zazwyczaj kojarzy się z analizowaniem wykresów, niemałą wiedzą na temat rynków finansowych oraz wieloma godzinami spędzonymi przed monitorem. Taka wizja utrwaliła się, gdyż kiedyś była rzeczywistością. Kilkadziesiąt lat temu do inwestowania dostęp mieli jedynie nieliczni, którzy posiadali pokaźny kapitał. Wtedy mało kto zadawał sobie pytanie pod tytułem jak zacząć inwestować, gdyż nie było do tego możliwości. Obecnie możliwości są ogromne i inwestować może niemal każdy, kto ukończył 18 lat. Klasyczne giełdy przeniosły się do internetu i dzisiaj nie trzeba dzwonić do brokera, aby zamknąć pozycję, tylko robi się to dwoma kliknięciami. Jest to ogromne udogodnienie, które potrafi otworzyć drzwi do zarabiania niemałych pieniędzy nawet w dobie kryzysu. Jeśli wciąż się zastanawiasz, jak zacząć inwestować, to przybliżymy ten temat w niniejszym artykule.

Jak zacząć inwestować?

Rozpoczęcie inwestowania wiąże się z przeświadczeniem, że trzeba posiadać dużo pieniędzy na start. Ten mit należy obalić, gdyż inwestowanie można rozpocząć nawet od kwoty rzędu 1000 zł. Bardzo dobrym ku temu przykładem jest spółka LOTOS, której akcje na przestrzeni raptem 10 miesięcy wzrosły o 60%. Oznacza to, że z zainwestowanego 1000 zł miałbyś już 600 zł zysku. Takich przypadków na rynku jest bardzo dużo. Skąd jednak wiedzieć, w co inwestować, jeżeli nie ma się kierunkowej wiedzy? Chociażby z portali finansowych, takich jak Bankier, Investing, FxMAG czy Stockwatch. Wiele informacji na tych portalach jest bardzo trafnych i pomocnych w inwestowaniu.

Jak zacząć inwestować krok po kroku?

Skoro już wiesz jaki kapitał jest Ci potrzebny i skąd czerpać wiedzę, przejdźmy do meritum. Jak zacząć inwestować?

 • Załóż konto na platformie inwestycyjnej: TUTAJ. Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Tobą Twój opiekun, który przedstawi Ci wszystkie szczegóły.
 • Następnie zostaniesz przeprowadzony przez cały proces rejestracyjny.
 • Po zapoznaniu z platformą, możesz przejść na wyżej wymienione strony w celu odnalezienie interesujących Cię informacji inwestycyjnych.
 • Wróć na platformę i zacznij inwestować.

Te kilka prostych kroków są najlepszą odpowiedzią na to, jak inwestować pieniądze w 2023 roku. Oprócz tego oczywiście niezbędne są chęci do pomnażania pieniędzy i zdobywania wiedzy. Na dzień dzisiejszy inwestowanie jest bardzo intuicyjne i wystarczy jedynie regularnie odwiedzać platformę handlową, aby sprawdzać swoje postępy oraz śledzić wiadomości gospodarcze. Łącząc te dwa aspekty wraz ze wsparciem opiekuna, otrzymujemy gotowy przepis na sukces na giełdzie. Oczywiście nie trzeba inwestować tylko w akcje spółek. Możesz również inwestować w kryptowaluty, surowce oraz waluty, z czego dwa ostatnie rynki w szczególności polecamy jako zabezpieczenie kapitału przed inflacją.

Jak (i w co) inwestować pieniądze w 2023 roku?

Mogłoby się zdawać, że inwestowanie w 2023 roku nie będzie należało do najłatwiejszych. Coraz wyższe ceny na rynkach gospodarczych i rosnąca inflacja, potencjalnie nie napawają optymizmem. To jednak błędne przeświadczenie. Świat inwestycyjny daje jasne sygnały, że rynkami, nad którymi warto się pochylić w 2023, są przede wszystkim rynki surowców, takie jak żelazo, srebro oraz złoto. Ponadto będziemy prawdopodobnie świadkami ponownego umacniania się dolara. Tak więc rynek forex również może być godny uwagi. Patrząc obecnie na cenę baryłki ropy, jesteśmy zdania, że akcje spółek paliwowych mogą przeżyć ponowną hossę. Pamiętajcie jednak, że to nasze osobiste spostrzeżenia, a nie porady inwestycyjne. Polecamy Wam zapoznać się z informacjami znajdującymi się na wcześniej wymienionych stronach i określenie, które aktywa będą dla Was najkorzystniejsze.

   

  WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

  bezplatny-kurs-inwestowania

  Marcin Trześniak

  Specjalista ds. finansowych

  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekonomista z wykształcenia i zamiłowania. Od 9 lat aktywny inwestor giełdowy oraz specjalista ds. finansowych oraz inwestycyjnych.